English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

5. závod seriálu Czech Kart Open - Vysoké Mýto ...

5. závod seriálu Czech Kart Open - Vysoké Mýto ...

Zhruba za 14 dní ( 24. - 26.8.2018) se pojede na autodromu ve Vysokém Mýtě pátý a tím pádem i předposlední letošní závod seriálu Czech Kart Open 2018. Pro někoho domácí mistrák a pro někoho možná i původní "hobby cup", nebo možná "Pohár AČR". Každý účastník si v tomto seriálu může vybrat, kam se chce zařadit. Sloučením loňských seriálů do Czech Kart Open se podařilo zachránit "důstojnost" domácího šampionátu. Podle mě ale úspěch této transakce prozatím tímto končí. Na konci roku budou určitě sloučení hodnotit na Autoklubu ČR, dále také účastníci seriálu a v neposlední řadě také pořadatelé z AK Moravská Třebová. Jistě se shodneme na tom, že daleko nejdůležitější bude, jak to budou hodnotit sami motokáristé závodníci a soutěžící. Pokud bude většina motokárových  jezdců spokojena, tak potom lze tento krok hodnotit jako krok správným směrem.  

Ale k 5. závodu ve Vysokém Mýtě. Tentokrát se jedná o závod, jehož pořadatelem bude Autoklub Karosa v AČR. Zkušený pořadatel, který závod pořádá na své vlastní trati. Mělo by se tedy jednat o pořadatelský "koncert". A doufejme, že to tak dopadne. Vzhledem k delší závodnické přestávce u mnoha jezdců a vzhledem k výhodné poloze Vysokého Mýta, se dá očekávat velmi vysoká účast. Zvláštní ustanovení zatím nebylo zveřejněno. Ale již byly zveřejněny určité informace, které se týkají závodního programu. V poslední době se stále více řeší problém s hlučností na závodních okruzích a s tím tedy přichází také omezení provozu na těchto tratích. Ve Vysokém Mýtě je provoz na závodní trati omezen nařízením o uzavření trati v 19,30 hod. Z tohoto důvodu pořadatel již teď informuje o záměru zkrátit sobotní vytrvalostní závod Honda 390 Endurance z původních tří hodin na hodiny dvě. 

Další informace budou jistě upřesněny ve "Zvláštním ustanovení" k závodu.


 


icon Vráťa Ondráček icon 8.8.2018, 16:05 icon 517x icon 0x

Galerie k článku (0)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

1. závod CIK-FIA ME KZ - KZ2 - Academy Trophy

1. závod CIK-FIA ME KZ - KZ2 - Academy Trophy

Již za týden bude v německém Wackersdorfu odstartován první letošní závod seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy pro kategorie KZ, KZ2 a...

icon Vráťa Ondráček icon 25.4.2019, 16:02 icon 9x icon 0x

R. Staněk startuje v 1. závodě ADAC F4 ...

R. Staněk startuje v 1. závodě ADAC F4 ...

Nedávný úspěšný motokárista Roman Staněk (Kosmic Racing team) má před sebou velmi důležitý krok. O nadcházejícím...

icon Vráťa Ondráček icon 25.4.2019, 15:26 icon 10x icon 0x

Nový pořadatel závodů MČR a PAČR ...

Nový pořadatel závodů MČR a PAČR ...

Dnes bylo zveřejněno Zvláštní ustanovení k 1. letošnímu závodu Mistrovství ČR a Poháru AČR, který se pojede o...

icon Vráťa Ondráček icon 23.4.2019, 18:26 icon 232x icon 0x