English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Adam Kout v Octavia Cupu skvěle ..

Adam Kout v Octavia Cupu skvěle ..

Dvojnásobný Mistr Evropy Superkartů Adam Kout, si svoji premiéru v závodě Octavia Cupu odbyl skvěle. Jistě mnoho pilotů překvapil svou rychlostí a dosaženými časy. 

Poslední závod seriálu Octavia Cup 2018 se jel o minulém víkendu na německém Nurburgringu. Po lákavé nabídce se Adam Kout rozhodl po deseti letech vyzkoušet volant závodního automobilu. Adam moc dobře zná závodní dráhu na Nurburgringu ze závodů superkartů, ale Adama lákala atmosféra tohoto pohárového seriálu a hlavně porovnání své rychlosti s výkony zvučných jmen, která se tomuto seriálu věnují již několik let. I když je Adam zvyklý na daleko rychlejší časy ze superkartů, tak přeci jen jízda s pohárovou Octávií má své veliké "pro" taky. Už v kvalifikaci Adam všem ukázal, že se nepřijel s Octávií jen povozit. Zajel druhý nejrychlejší čas. Adam nestačil jen na Tomáše Pekaře, specialistu na pohárové závodění a pozdějšího vítěze seriálu Octavia Cup 2018. Těsně za Adamem skončil okruhový závodník Petr Fulín st.  První závod Adam rozjel velice dobře. Ovšem ve čtvrtém kole, v okamžiku kdy jel Adam na 3. místě, musel odstoupit pro technickou závadu. Auto přestalo jet. Později se ukázalo, že vypadla el. pojistka a příčinou byla propálená izolace jednoho kabelu. Do druhého závodu tedy Adam startoval z posledního místa. Ve druhém závodě se totiž startuje podle pořadí z prvního závodu. Hned po startu Adam nasadil vysoké temto a čístou jízdou si dojel pro 3. místo v cíli. Skvělý výkon. Adame gratulujeme !!! Celou druhou  jízdu Adama Kouta z on board kamery si můžete prohlédnout - zde.

Adam Kout ke svému účinkování na Nurburgringu dodal: "Celý závodní víkend byl v dobré pohodě a moc jsem si to užil. Byla tam vynikající atmosféra a dobrá parta lidí v týmu ODT. Pokud bude v budoucnu ještě nějaká šance se s Octavii svézt, tak bych ji s největší pravděpodobností využil. Ale to je vše ještě moc daleko. Teď už se plně soustředím na svůj velmi důležitý letošní závod, který pojedu za 14 dní v LeMans se superkartem. Bojuji o prvenství v seriálu Mistrovství Evropy a závod to bude velice těžký. Potřebuji se umístit na předních místech a nejlépe vyhrát. Tak mi držte palce".

www.adamkout.cz

Výslledky závodu Octavia Cup - Nurburgring:

Kvalifikace:

1. Pekař Tomáš - 2:15,546

2. Kout Adam - 2:15,868

3. Fulín Petr sen. - 2:15,907

4. Karklys Jonas - 2:17,273

5. Fulín Petr jun. - 2:17,607

1. závod

1. Fulín Petr sen.

2. Fulín Petr jun.

3. Karklys Jonas

4. Pekař Tomáš

5. Korený Tomáš

2. závod

1. Fulín Petr sen.

2. Pekař Tomáš

3. Kout Adam

4. Fulín Petr jun.

5. Korený Tomáš 


icon Vráťa Ondráček icon 15.10.2018, 12:50 icon 617x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior je jeden z mála českých motokáristů, který se začíná postupně prosazovat v závodech formulových vozů. V roce...

icon Vráťa Ondráček icon 21.1.2019, 22:05 icon 185x icon 0x

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Autoklub ČR - Komise kartingu dnes zveřejnila informace k výběrovému řízení na jednoho povoleného účastníka pro seriál CIK-FIA...

icon Vráťa Ondráček / AČR icon 14.1.2019, 16:06 icon 296x icon 0x

Český a slovenský "Rental karting" ...

Český a slovenský

Opět vám přinášíme pár informací týkajících se českých a slovenských týmů, které se...

icon Vráťa Ondráček / Z.O. icon 10.1.2019, 22:16 icon 397x icon 0x