English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Adam Kout v Octavia Cupu skvěle ..

Adam Kout v Octavia Cupu skvěle ..

Dvojnásobný Mistr Evropy Superkartů Adam Kout, si svoji premiéru v závodě Octavia Cupu odbyl skvěle. Jistě mnoho pilotů překvapil svou rychlostí a dosaženými časy. 

Poslední závod seriálu Octavia Cup 2018 se jel o minulém víkendu na německém Nurburgringu. Po lákavé nabídce se Adam Kout rozhodl po deseti letech vyzkoušet volant závodního automobilu. Adam moc dobře zná závodní dráhu na Nurburgringu ze závodů superkartů, ale Adama lákala atmosféra tohoto pohárového seriálu a hlavně porovnání své rychlosti s výkony zvučných jmen, která se tomuto seriálu věnují již několik let. I když je Adam zvyklý na daleko rychlejší časy ze superkartů, tak přeci jen jízda s pohárovou Octávií má své veliké "pro" taky. Už v kvalifikaci Adam všem ukázal, že se nepřijel s Octávií jen povozit. Zajel druhý nejrychlejší čas. Adam nestačil jen na Tomáše Pekaře, specialistu na pohárové závodění a pozdějšího vítěze seriálu Octavia Cup 2018. Těsně za Adamem skončil okruhový závodník Petr Fulín st.  První závod Adam rozjel velice dobře. Ovšem ve čtvrtém kole, v okamžiku kdy jel Adam na 3. místě, musel odstoupit pro technickou závadu. Auto přestalo jet. Později se ukázalo, že vypadla el. pojistka a příčinou byla propálená izolace jednoho kabelu. Do druhého závodu tedy Adam startoval z posledního místa. Ve druhém závodě se totiž startuje podle pořadí z prvního závodu. Hned po startu Adam nasadil vysoké temto a čístou jízdou si dojel pro 3. místo v cíli. Skvělý výkon. Adame gratulujeme !!! Celou druhou  jízdu Adama Kouta z on board kamery si můžete prohlédnout - zde.

Adam Kout ke svému účinkování na Nurburgringu dodal: "Celý závodní víkend byl v dobré pohodě a moc jsem si to užil. Byla tam vynikající atmosféra a dobrá parta lidí v týmu ODT. Pokud bude v budoucnu ještě nějaká šance se s Octavii svézt, tak bych ji s největší pravděpodobností využil. Ale to je vše ještě moc daleko. Teď už se plně soustředím na svůj velmi důležitý letošní závod, který pojedu za 14 dní v LeMans se superkartem. Bojuji o prvenství v seriálu Mistrovství Evropy a závod to bude velice těžký. Potřebuji se umístit na předních místech a nejlépe vyhrát. Tak mi držte palce".

www.adamkout.cz

Výslledky závodu Octavia Cup - Nurburgring:

Kvalifikace:

1. Pekař Tomáš - 2:15,546

2. Kout Adam - 2:15,868

3. Fulín Petr sen. - 2:15,907

4. Karklys Jonas - 2:17,273

5. Fulín Petr jun. - 2:17,607

1. závod

1. Fulín Petr sen.

2. Fulín Petr jun.

3. Karklys Jonas

4. Pekař Tomáš

5. Korený Tomáš

2. závod

1. Fulín Petr sen.

2. Pekař Tomáš

3. Kout Adam

4. Fulín Petr jun.

5. Korený Tomáš 


icon Vráťa Ondráček icon 15.10.2018, 12:50 icon 702x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

1. závod CIK-FIA ME KZ - KZ2 - Academy Trophy

1. závod CIK-FIA ME KZ - KZ2 - Academy Trophy

Již za týden bude v německém Wackersdorfu odstartován první letošní závod seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy pro kategorie KZ, KZ2 a...

icon Vráťa Ondráček icon 25.4.2019, 16:02 icon 9x icon 0x

R. Staněk startuje v 1. závodě ADAC F4 ...

R. Staněk startuje v 1. závodě ADAC F4 ...

Nedávný úspěšný motokárista Roman Staněk (Kosmic Racing team) má před sebou velmi důležitý krok. O nadcházejícím...

icon Vráťa Ondráček icon 25.4.2019, 15:26 icon 10x icon 0x

Nový pořadatel závodů MČR a PAČR ...

Nový pořadatel závodů MČR a PAČR ...

Dnes bylo zveřejněno Zvláštní ustanovení k 1. letošnímu závodu Mistrovství ČR a Poháru AČR, který se pojede o...

icon Vráťa Ondráček icon 23.4.2019, 18:26 icon 232x icon 0x