English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

CIK-FIA ME a Academy Trophy - Genk/Belgie ...

CIK-FIA ME a Academy Trophy - Genk/Belgie ...

V belgickém Genku se včera odjely finálové jízdy na CIK-FIA Mistrovství Evropy KZ/KZ2 a Academy Trophy 2017. Na startu jsme měli tři jezdce z ČR. V každé kategorii startoval jeden český motokárista.

Největší pozornost byla z české republiky určitě soustředěna na výkon Patrika Hájka v "královské" kategorii KZ. Patrik má letošní sezonu zatím velmi dobře rozjetou a zdá se, že bude opět letos zasahovat do bojů o nejvyšší příčky. Před závodem v Genku Patrik figuroval v celkovém pořadí Mistrovství Evropy KZ na 2.místě. Už v měřeném tréninku, kdy obsadil celkově 3.místo, podával vynikající výkon. Následovaly bodovací jízdy. Hned tu první Patrik vyhrál a také zajel nejrychlejší kolo této jízdy. Zdálo se, že by Patrik mohl ve svém výkonu pokračovat i ve zbývajících dvou jízdách. Jenže hned v té druhé musel ze závodu odstoupit a ve třetí dokonce hned ve třetím kole a z 3.místa musel taky svůj závod vzdát. Přitom opět ve druhé jízdě zajel nejrychlejší kolo. Takže ve finále Patrik startoval až ze 14. pozice. V průběhu prvního finálového kola se dostal na 10.místo. Postupně se propracovával dopředu až do 15. kola, kdy se dostal na 6. místo. Na tomto místě nakonec projel i cílem. Vzhledem k situaci z bodovacích jízd to bylo asi maximum co mohl Patrik vybojovat. Přitom je důležité ještě dodat, že i ve finále Patrik zajel suverénně nejrychlejší kolo ze všech startujících. V celkovém hodnocení klesl na třetí místo, ale ještě má před sebou dva závody tohoto evropského šampionátu. Patriku gratulujeme !!!

V kategorii KZ2 startoval mladý Petr Ptáček. V měřeném tréninku zajel čas, který stačil na 37.místo z 61 startujících. Ve čtyřech bodovacích jízdách dojel Petr na 21., 14., 9. a 19. místě. Celkově to dalo na 41. nepostupové místo. Takže kategorie KZ2 na tomto ME byla bez české jezdecké účasti. I tato skutečnost něco napovídá o  nynější situaci v českém kartingu.

V Academy Trophy letos startuje Jan Wagenknecht. Již z předcházejících ročníků academy, kdy vždy startoval český zástupce,  víme, že uspět v této soutěži je velice těžké. Velmi vyrovnané a nabité startovní pole nedává moc prostoru k nějakému taktizování a obzvláště přísně trestá každou jezdeckou chybičku. Honza v měřeném tréninku zajel čas, který stačil až na 42. místo ze 49 jezdců. Po rozkoukání se ale začal velmi dobře srovnávat s konkurencí a začalo se mu dařit v bodovacích jízdách. Postupně ve třech jízdách dojel na 17., 12. a 12. místě. Celkový součet bodů Honzu vynesl na velmi pěkné 24. místo a byla z toho zaručená účast v hlavním finále, což je už sám o sobě pěkný výsledek. Finále nakonec Jan Wagenknecht ukončil na velmi pěkném 18. klasifikovaném místě. Gratulujeme !!!


Konečné výsledky CIK-FIA ME a Academy Trophy - Genk / Belgie

 

Kategorie KZ

1. De Conto Paolo - CRG / TM

2. Kremers Marijn - BirelART / TM

3. Pex Stan - CRG / TM

6. Hájek Patrik - Kosmic / Vortex

 

Kategorie KZ

1. Vigano Matteo - Tony Kart / Vortex

2. Irlando Alessandro - Sodi / TM

3. Kohler Leon - Tony Kart / Vortex

 

Academy Trophy

1. van Vugt Mike - Nizozemí

2. van der Melm Xavier - Nizozemí

3. Handsaeme Xavier - Belgie

18. Wagenknecht Jan - Česká republika


Jan Wagenknecht - Academy trophy


 


icon Vráťa Ondráček icon 15.5.2017, 19:36 icon 742x icon 0x

Galerie k článku (4)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

3. závod Czech Kart Open 2018 ...

3. závod Czech Kart Open 2018 ...

O nadcházejícím víkendu (25. - 27.5.2018) se pojede na motokárové dráze v Písku - Hradišti 3. závod seriálu Czech Kart...

icon Vráťa Ondráček icon 22.5.2018, 18:35 icon 308x icon 0x

Finále - ME OK & OKJ - PFI International ...

Finále - ME OK & OKJ - PFI International ...

Po bodovacích jízdách na CIK-FIA Mistrovství Evropy OK & OKJ na anglickém PFI International postoupil do finále z našich dvou...

icon Vráťa Ondráček icon 20.5.2018, 21:57 icon 271x icon 0x

Slovenský motokárový tým se účastní KWC

Slovenský motokárový tým se účastní KWC

Slovenský tím prvýkrát na pohári národov MS v motokárach KWC (Kart World Championship) Slováci sú už niekoľko rokov...

icon M.Suchovský / V.O. icon 19.5.2018, 21:50 icon 147x icon 0x