English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

CIK-FIA - rozhovor s Patrikem Hájkem ...

CIK-FIA - rozhovor s Patrikem Hájkem ...

Na webových stránkách CIK-FIA byl zveřejněn rozhovor s nejlepším českým motokáristou a loňským světovým šampionem Patrikem Hájkem.

V první fázi rozhovoru Patrik odpovídá na otázku, jak se vlastně ke kartingu dostal. Druhá otázka se týkala loňského závodu Mistrovství světa KZ v Genku, kde právě Patrik vybojoval titul světového šampiona. Po poslední třetí otázce Patrik vysvětluje, jak je to s jeho setrváním v kartingu do budoucnosti. 

 

Článek převzat z www.cikfia.com 

Foto v článku: CIK-FIA KSPPřekladač Google (prosím berte s rezervou)

 

Ve 28 letech je český Patrik Hájek oblíbeným hráčem v paddokách. Požehnaný s roztomilou osobností, se v posledních deseti letech soutěží na mezinárodní převodovce o 125 ccm. Velmi často mezi nejlepšími, nikdy předtím nezískal velký titul, který by odměnil jeho talent. Nyní přidal své jméno na seznam mistrovství světa Karting, nezapomenutelnou událost v kariéře řidičů.

JAK JSI ZAČAL KARTING?

Bylo to dávno, bylo mi osm let. Já jsem se ponořil do sportu díky mému otci, který přinesl kartovou domácí unci. Tak to všechno začalo. Nejprve jsem závodil v národních mistrovstvích v České republice. V jednom okamžiku bylo pro mou rodinu příliš nákladné, aby mě nadále podporovala sama. Náhodou jsem narazil na tým Orion Racing Martin Slavik a Martin Doubek. Věřili ve mě a pomohli mi, abych pokročil v KZ2 na mezinárodní úrovni. Rovněž jsme v roce 2009 těsně zmeškali evropský titul. Sleduji tento tým na Praga Kart, než se vrátím do OTK od roku 2016 v barvách Kosmic.

ŘEKNI NÁM O TOMTO MISTROVSTVÍ SVĚTA FIA KARTING - KZ V GENKU

Byl to skvělý víkend díky týmu Kosmic a OTK Kart Group. Stává mistrem světa s Kosmic je velmi uspokojující, qui sdílím s Olivierem Marshal, vedoucí týmu Olivier Liégeois, mimořádné technik a všechny mechaniky.

Neočekával jsem, že tento rok vyhrál tento titul. Měl jsem důvěru v zařízení, které je velmi silné. Po nastavení třetího nejrychlejšího času v kvalifikační praxi jsem vyhrál tři kvalifikační turnaje. Začal jsem tedy na finále, ale vzpomněl jsem si na svou špatnou příležitost, minulý rok ve Wackersdorfu, když jsem s Jeremy Iglesiasem havaroval. Naštěstí tentokrát nebyl žádný problém. Ihned jsem utekl v čele, zatímco moji soupeři bojovali s určitou intenzitou. Je třeba říci, že můj tým tvrdě usilovně vylepšil chování motokáru po závodech. Ve finále jsem měl vybavení k výhře. To se stalo!

Karting je můj život. Uvědomujete si, že v příštím roce to bude 20 let, kdy jsem byl v tomto prostředí. Samozřejmě, že vyhrát mistrovství světa je sen, který mě od počátku motivoval. Nyní se stala skutečností a zvykne si na to!

JAK VYPADÁ VAŠE BUDOUCNOST JAKO ŘIDIČ?

V tuto chvíli nemohu říci o mé budoucnosti, protože nevím, co budu dělat příští rok. Jsem profesionální řidič. Pokud budu pokračovat, bude to s OTK, protože je to moje rodina. Prozatím se těším z mistra světa, když se podívám na tato dvě desetiletí závodění. Líbí se mi Karting především. Je to tak vzrušující pro závod na nejvyšší úrovni disciplíny. Nikdy jsem opravdu nebyl přitahován motorsportem, kromě toho jsem nikdy nezkusil závodní vůz. Dnes nevím, co bude zítra.


 


icon CIK-FIA / Vráťa Ondráček icon 8.2.2019, 22:12 icon 356x icon 0x

Galerie k článku (2)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Roman Staněk skvěle na Nurburgringu ...

Roman Staněk skvěle na Nurburgringu ...

Německý sedmidílný šampionát ADAC F4 pokračoval 5. závodem na německém Nurburgringu o minulém víkendu. Na startu byl i...

icon Vráťa Ondráček icon 20.8.2019, 5:15 icon 125x icon 0x

5. závod MČR v kartingu - Cheb ...

5. závod MČR v kartingu - Cheb ...

Domácí šampionát v kartingu se dostává do závěrečné fáze a před sebou má již poslední 6. závod, který se...

icon Vráťa Ondráček icon 20.8.2019, 5:07 icon 154x icon 0x

GP Superkarts 2019 - Assen - sobota, neděle ...

GP Superkarts 2019 - Assen - sobota, neděle ...

Assen - 17.-18.8.2019 Superkarty měly v sobotu na programu 2 závodní jízdy. Obě závodní jízdy se jely na mokré trati, s tím...

icon M. Fofová icon 19.8.2019, 8:04 icon 157x icon 0x