English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Druhý podnik HONDA ENDURANCE - Písek ...

Druhý podnik HONDA ENDURANCE - Písek ...

Na motokárové dráze v Písku - Hradišti se usktečnil  o posledním květnovém víkendu (29. - 31.5.2020) závod vypsaný především pro kategorie Honda GX 390 a juniorskou kategorii Mini 60.

Pořadatelem byl  Honda 390 Klub v AČR. Pořadatel závodního víkendu nás požádal o zveřejnění hodnocení tohoto podniku.

 

 


 

Svět motorsportu se pomalu, ale jistě začíná probouzet z koronavirového spánku zpět k životu. V sobotu se o tom mohli přesvědčit mimo jiné i čeští motokároví fanoušci. Na programu byl totiž druhý podnik šampionátu Honda Endurance. Po prosincovém klání ve Vysokém Mýtě tentokrát závodníci poměřili síly na dráze v Písku.

A byli to Aleš Dlouhý s Vojtěchem Soumarem ze stáje AMD Racing, kteří měli po skončení tříhodinového závodu nejvíce důvodů k úsměvu. Během cesty za triumfem se musela jejich motokára se startovním číslem 22 vypořádat mimo jiné i se závadou na volantové tyči, tento problém se ale podařilo vyřešit a Dlouhý se Soumarem tak nebyli nijak výrazně zpomaleni.

Stříbro si ze závodu odnesli Jan Filip a Petr Finstrle z týmu Moto Krnov. Ondřej Kočka s Alešem Burgerem z CRG Teamu Okkart se po startu z pole position museli spokojit se třetím místem.

Za zmínku stojí i druhá posádka stáje CRG Team Okkart – Jaroslav Sopuch a Petr Lávička. Ti dorazili do cíle na celkovém pátém místě. Ve třídě Gentlemen ale mohli slavit vítězství.

Nebyl to ale pouze tříhodinový vytrvalostní závod, co program píseckého podniku nabídl. Uskutečnily se zde totiž i sprintové závody kategorií Honda a Mini 60.

V prvním zmíněném případě byl opět jedním z výrazných protagonistů Vojtěch Soumar. Vytrvalostní klání mu sice přineslo vítězství, tentokrát z toho ale byla druhá příčka. Soumar totiž musel v superfinále po těsném souboji sklonit hlavu před Pavlem Müllerem z CRG Teamu Okkart, který nakonec vystoupil na nejvyšší stupeň. Zmíněnou dvojici doplnil na pódiu jezdec stáje Moto Krnov Petr Finstrle, jenž skončil třetí.

Celkovou klasifikaci sice Soumar ve sprintu neovládl, přesto ale i zde zaznamenal prvenství. Byl totiž nejúspěšnější v rámci hodnocení Dunlop Trophy.

Finále sprintu Mini 60 si po dominantním výkonu podmanil Sébastien Šťastný z HKC Academy. Za jeho zády již ale probíhaly vyrovnanější souboje a jako druhý nakonec dorazil do cíle Šťastného týmový kolega Tomáš Slípka. V této bitvě celkem 23 závodníků se prosadil na stupně vítězů také třetí Lukáš Horčička.

Na závodní dráze se v rámci podniku proháněly rovněž stroje kategorií Junior ROK, Senior ROK a KZ2. Dělo se tak ale nesoutěžně.

Dušan Bouzek - České okruhy

Ondřej Kočka - Honda 390 Klub v AČR


Celkové výsledky víkendového závodu :

MINI 60

HONDA SPRINT

HONDA ENDURANCE


 


icon Honda 390 Klub / V.O. icon 9.6.2020, 21:29 icon 135x icon 0x

Galerie k článku (0)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Historie motokár v ČSSR 1959 až 1992 - 1. část ...

Historie motokár v ČSSR 1959 až 1992 - 1. část ...

Jan Strnadl z Olomouce je novým členem redakce KartingSportu.cz, který se již delší dobu zabývá historii motokárového sportu, a to...

icon Jan Strnadl icon 6.7.2020, 11:24 icon 70x icon 0x

Premiéra Romana Staňka v F3 ...

Premiéra Romana Staňka v F3 ...

Český formulový talent, šestnáctiletý Roman Staněk, si o tomto víkendu odbyl svoji premiéru v nové kategorii Formule 3. První...

icon Vráťa Ondráček icon 5.7.2020, 16:54 icon 240x icon 0x

3. závod WSK Sper Master Series - Adria ...

3. závod WSK Sper Master Series - Adria ...

V italské Adrii se o tomto víkendu odjedou dvě samostatná finále, a to 3. a 4. závodu seriálu WSK Super Master Series 2020. Jak jsem již psal, na startu...

icon Vráťa Ondráček icon 5.7.2020, 14:46 icon 96x icon 0x