English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

ME Le Mans - kvalifikace 1.místo - závod 2.místo .

ME Le Mans - kvalifikace 1.místo - závod 2.místo .

Le Mans - 27.10.2018

Sobota v Le Mans na ME dopadla pro český tovární tým MS Kart Racing skvěle. Druhou část dnešní kvalifikace Adam Kout opět vyhrál, takže se stal celkovým vítězem kvalifikačního tréninku a do odpoledního závodu startoval z pole position.

Před odpoledním závodem sprchlo a trať do závodu byla ve větší části mokrá. Startovalo se tedy na mokrých pneumatikách. Vzhledem k tomu, že se předpokládalo rychlé osychání tratě, bylo těžké odhadnout tlaky v pneumatikách. Po letmém startu se dostal do vedení Adam Kout, těsně sledován Peterem Elkmannem a Emmanuelem Vinualesem. Ve třetím kole se dostal Peter Elkmann do vedení . Tato trojice si udržovala od sebe menší odstupy a  v tomto pořadí dojeli až do cíle. První tři jezdci si vybudovali značný náskok před zbytkem statovního pole.  Tým MS Kart Racing a Adam Kout jsou s výsledkem moc spokojeni.

Velkým překvapením závodu byl francouzský pilot Emmanuel Vinuales (v minulosti 2x mistr Evropy), který po dvou letech opět startoval v závodě ME a dnes dojel na podvozku MS Kart a s motorem VM na krásném třetím místě.

Šéf týmu MS Kart, pan Milan Šimák k dnešním výsledkům dodal: "S výsledkem v kvalifikaci jsem moc spokojený, protože Adam podal vynikající výkon. S průběhem prvního závodu  jsem taktéž spokojený, i když jsme nevyhráli. Všichni tři jezdci na prvních místech podali neuvěřitelný výkon. Na náročném povrchu tratě předvedli jezdeckou první ligu, hodnou vedoucích jezdců ME. My jsme si splnili minimální cíl, což byla obhajoba titulu vicemistra Evropy. V zítřejším druhém závodě to už můžeme jen vylepšit. Tímto bych chtěl poděkovat našemu jezdci Adamu Koutovi za podaný výkon a celému týmu za odvedenou dnešní práci. Zítra uvidíme".

 

Průběžné pořadí seriálu ME 2018 na prvních pěti místech před posledním zítřejším závodem (pořadí zatím bez škrtání jednoho nejhoršího výsledku)

 

1. Peter Elkmann - Anderson / VM - 100 bodů

2. Adam Kout - MS Kart / DEA - 93 bodů

3. Yannick De Brabander - MS Kart / VM - 74 bodů

4. Andreas Jost - Anderson / VM - 64 bodů

5. Marcel Massmman - Anderson / VM - 55 bodů

 


Výsledky kvalifikace - 3. závod ME v Le Mans:


Výsledky  sobotního závodu - ME v Le Mans: 


icon Vráťa Ondráček icon 27.10.2018, 21:53 icon 267x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior je jeden z mála českých motokáristů, který se začíná postupně prosazovat v závodech formulových vozů. V roce...

icon Vráťa Ondráček icon 21.1.2019, 22:05 icon 185x icon 0x

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Autoklub ČR - Komise kartingu dnes zveřejnila informace k výběrovému řízení na jednoho povoleného účastníka pro seriál CIK-FIA...

icon Vráťa Ondráček / AČR icon 14.1.2019, 16:06 icon 296x icon 0x

Český a slovenský "Rental karting" ...

Český a slovenský

Opět vám přinášíme pár informací týkajících se českých a slovenských týmů, které se...

icon Vráťa Ondráček / Z.O. icon 10.1.2019, 22:16 icon 398x icon 0x