English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Nico Rosberg přijel za talenty do Sarna ...

Nico Rosberg přijel za talenty do Sarna ...

Jak jsem již psal, tak o minulém víkendu přijel na závod Mistrovství Evropy kategorií OK a OK Junior v Sarnu , bývalý ex světový šampion Formule 1 2016  Nico Rosberg.  Samozřejmě, že jeho cesta do Sarna mezi motokáristy nebyla náhodná. Nico přijel za svým velikým přítelem Dino Chiesou (Kart Republic), s kterým se velice dobře zná z minulosti. Dino Chiesa šéfoval týmu MBM, ve kterém závodil v roce 2001 Nico společně s Lewiswm Hamiltonem. Tento tým tenkrát podporoval Mercedes Benz a MCLaren. Rosberg se rozhodl vyhledávat a podporovat motokárové talenty v kategoriích OK (OK J). Proto založil vlastní motokárovou academii, kterou bude podporovat jeden z velikých sponzorů F1, a to společnost Petronas. Tato motokárová academie bude fungovat v rámci týmu Dina Chiesi , a to s motokárami Kart Republic, které ponesou jméno Rosberga. Nico Rosberg už v Sarnu vybral i první dva piloty. Jsou jimi Lorenzo Travisanutto a Taylor Barnard. Tito dva junioři už v Sarnu startovali s motokárami Kart Republic v barvách Nica Rosberga.

Já myslím, že je to jasný důkaz o tom, přes které motokárové kategorie vede cesta k opravdovým mezinárodním úspěchům a kde se nachází "brána" vstupu do vyšších sfér motoristického sportu, po které většina mladých závodníků touží. Je veliká škoda, že právě spousta motokárových talentů v ČR "umřela" jen proto, že tyto dvě kategorie nenachází v ČR u AČR podporu, jako je tomu například ve Francii.

Jedna zajímavost...když se podrobně podíváte na přiloženou fotografii, tak na předním spojeru najdete samolepku jedné české firmy ... ano je to KVS ... určitě tam není náhodou .. tato česká firma úzce s Dino Chiesou spolupracuje v oblasti přípravy motorů Parilla pro tým a prodeje podvozků Kart Republic. 


Zde můžete shlédnout FB video ze Sarna - nicorosbergtvFoto: Sportinphoto - Benedetti


Foto: Sportinphoto - Benedetti


 


icon Vráťa Ondráček icon 24.4.2018, 17:25 icon 351x icon 0x

Galerie k článku (3)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

3. závod Czech Kart Open 2018 ...

3. závod Czech Kart Open 2018 ...

O nadcházejícím víkendu (25. - 27.5.2018) se pojede na motokárové dráze v Písku - Hradišti 3. závod seriálu Czech Kart...

icon Vráťa Ondráček icon 22.5.2018, 18:35 icon 307x icon 0x

Finále - ME OK & OKJ - PFI International ...

Finále - ME OK & OKJ - PFI International ...

Po bodovacích jízdách na CIK-FIA Mistrovství Evropy OK & OKJ na anglickém PFI International postoupil do finále z našich dvou...

icon Vráťa Ondráček icon 20.5.2018, 21:57 icon 271x icon 0x

Slovenský motokárový tým se účastní KWC

Slovenský motokárový tým se účastní KWC

Slovenský tím prvýkrát na pohári národov MS v motokárach KWC (Kart World Championship) Slováci sú už niekoľko rokov...

icon M.Suchovský / V.O. icon 19.5.2018, 21:50 icon 147x icon 0x