English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Nico Rosberg přijel za talenty do Sarna ...

Nico Rosberg přijel za talenty do Sarna ...

Jak jsem již psal, tak o minulém víkendu přijel na závod Mistrovství Evropy kategorií OK a OK Junior v Sarnu , bývalý ex světový šampion Formule 1 2016  Nico Rosberg.  Samozřejmě, že jeho cesta do Sarna mezi motokáristy nebyla náhodná. Nico přijel za svým velikým přítelem Dino Chiesou (Kart Republic), s kterým se velice dobře zná z minulosti. Dino Chiesa šéfoval týmu MBM, ve kterém závodil v roce 2001 Nico společně s Lewiswm Hamiltonem. Tento tým tenkrát podporoval Mercedes Benz a MCLaren. Rosberg se rozhodl vyhledávat a podporovat motokárové talenty v kategoriích OK (OK J). Proto založil vlastní motokárovou academii, kterou bude podporovat jeden z velikých sponzorů F1, a to společnost Petronas. Tato motokárová academie bude fungovat v rámci týmu Dina Chiesi , a to s motokárami Kart Republic, které ponesou jméno Rosberga. Nico Rosberg už v Sarnu vybral i první dva piloty. Jsou jimi Lorenzo Travisanutto a Taylor Barnard. Tito dva junioři už v Sarnu startovali s motokárami Kart Republic v barvách Nica Rosberga.

Já myslím, že je to jasný důkaz o tom, přes které motokárové kategorie vede cesta k opravdovým mezinárodním úspěchům a kde se nachází "brána" vstupu do vyšších sfér motoristického sportu, po které většina mladých závodníků touží. Je veliká škoda, že právě spousta motokárových talentů v ČR "umřela" jen proto, že tyto dvě kategorie nenachází v ČR u AČR podporu, jako je tomu například ve Francii.

Jedna zajímavost...když se podrobně podíváte na přiloženou fotografii, tak na předním spojeru najdete samolepku jedné české firmy ... ano je to KVS ... určitě tam není náhodou .. tato česká firma úzce s Dino Chiesou spolupracuje v oblasti přípravy motorů Parilla pro tým a prodeje podvozků Kart Republic. 


Zde můžete shlédnout FB video ze Sarna - nicorosbergtvFoto: Sportinphoto - Benedetti


Foto: Sportinphoto - Benedetti


 


icon Vráťa Ondráček icon 24.4.2018, 17:25 icon 483x icon 0x

Galerie k článku (3)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior je jeden z mála českých motokáristů, který se začíná postupně prosazovat v závodech formulových vozů. V roce...

icon Vráťa Ondráček icon 21.1.2019, 22:05 icon 185x icon 0x

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Autoklub ČR - Komise kartingu dnes zveřejnila informace k výběrovému řízení na jednoho povoleného účastníka pro seriál CIK-FIA...

icon Vráťa Ondráček / AČR icon 14.1.2019, 16:06 icon 296x icon 0x

Český a slovenský "Rental karting" ...

Český a slovenský

Opět vám přinášíme pár informací týkajících se českých a slovenských týmů, které se...

icon Vráťa Ondráček / Z.O. icon 10.1.2019, 22:16 icon 397x icon 0x