English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Petr Ptáček v nové Sauber academy ...

Petr Ptáček v nové Sauber academy ...

Petr Ptáček junior (17) před pár dny udělal další významný krok ve své závodnické kariéře. Po své loňské úspěšné sezoně v seriálu Formula Renault Eurocup a po "mrtvém" začátku letošní sezony, padlo konečně definitivní rozhodnutí, za jaký tým bude letos Petr absolvovat formulové závody. 

Švýcarský závodní tým Sauber ( který ve formuli 1 startuje jako tým Alfa Romeo) založil letos novou jezdeckou závodní akademii pro mladé jezdce  Sauber Driver Junior Academy. Tato akademie má za úkol vyhledat nové nadějné talenty, které by měla případně připravit na vstup do formule 1.  Na správný chod této akademie dohlíží sám veliký šéf a ředitel týmu Alfa Romeo pan Frédéric Vasseur a také sportovní ředitel Beat Zehnder. Je třeba připomenout, že v minulosti sehrával Sauber  ve vyhledávání talentů pro F1 velmi úspěšnou roli. Ze "sauberské" líhně vzešlo později mnoho velmi úspěšných závodníků. Jsou to například Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen, Sergio Peréz, Robert Kubica a Heinz-Harald Frentzen. 

Vedení této akademie vybralo pro letošní sezonu čtyři nadějné juniory.  Přesto, že se jedná o velmi mladé jezdce, jsou to v závodním prostředí již známá jména. Emerson Fittipaldi 13 let (syn známého bývalého pilota F1),  Théo Pourchaire 16 let ( loňský vítěz seriálu ADAC F4), Dexter Patterson 16 let a čtvrtý jezdec je Čech Petr Ptáček 17 let.

Petr Ptáček bude letošní sezonu v barvách Sauber Driver Junior Academy absolvovat seriál formulových závodů Formula Renault Eurocup 2020. Mladý junior Fittipaldi bude startovat v motokárových šampionátech v kategorii OK Junior. Théo Pourchaire by měl startovat v seriálu F3. Dexter Patterson bude členem motokárového Sauber Karting Teamu. 

Petr Ptáček ve svých rozhovorech pro média dává najevo, jak velikou radost má a jak velice si váží toho, že se stal členem týmu Sauber, který má víc jak 25 prokazatelných zkušeností v královně motoristického sportu, tedy ve formuli 1. Uvádí také, že je vděčný za to, že vedení akademie si všimlo jeho jezdeckého potenciálu a hodlá dále pracovat na jeho jezdeckém zdokonalování.
 


icon Vráťa Ondráček icon 26.6.2020, 22:33 icon 177x icon 0x

Galerie k článku (2)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Historie motokár v ČSSR 1959 až 1992 - 1. část ...

Historie motokár v ČSSR 1959 až 1992 - 1. část ...

Jan Strnadl z Olomouce je novým členem redakce KartingSportu.cz, který se již delší dobu zabývá historii motokárového sportu, a to...

icon Jan Strnadl icon 6.7.2020, 11:24 icon 70x icon 0x

Premiéra Romana Staňka v F3 ...

Premiéra Romana Staňka v F3 ...

Český formulový talent, šestnáctiletý Roman Staněk, si o tomto víkendu odbyl svoji premiéru v nové kategorii Formule 3. První...

icon Vráťa Ondráček icon 5.7.2020, 16:54 icon 240x icon 0x

3. závod WSK Sper Master Series - Adria ...

3. závod WSK Sper Master Series - Adria ...

V italské Adrii se o tomto víkendu odjedou dvě samostatná finále, a to 3. a 4. závodu seriálu WSK Super Master Series 2020. Jak jsem již psal, na startu...

icon Vráťa Ondráček icon 5.7.2020, 14:46 icon 96x icon 0x