English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Roman Staněk končí s kartingem ...

Roman Staněk končí s kartingem ...

Již je definitivně potvrzeno, že český karting opouští motokárový reprezentant Roman Staněk. Roman byl továrním jezdcem Kosmicu, takže stájovým kolegou současného světového šampiona Patrika Hájka. Od svého vstupu do motokárového prostředí dosahoval skvělých výsledků a zdálo se, že by se právě on mohl v nadcházejících letech stát "českým nástupcem" Patrika Hájka. I sám Patrik se na výkonnosti Romana podílel svým koučinkem. Letos dokonce první závod seriálu ME v kategorii OK vyhrál. Roman sice postupuje o stupínek výš ve světě motorsportu, ale český karting tím přichází o vynikajícího zástupce ve světovém kartingu. Spolupráce Romana Staňka a Patrika Hájka bude ovšem pokračovat dál.

Roman Staněk se společně se svým otcem rozhodli ukončit motokárovou kariéru a vstoupit do seriálu Formule 4. Tomuto rozhodnutí předcházelo nedávné testování s vozem F4 na okruhu v Barceloně, kde dosahoval Roman velice slušných a slibných časů.

Roman Staněk se stal členem "Sauber Junior teamu" a jako jediný český jezdec tohoto týmu bude startovat s F4 v německém a italském šampionátu. O "Sauber Junior team" se v současné době starají tři osobnosti. Jsou to Ralf Schumacher a Gerhard Ungar - US Racing, kteří mají na starosti jezdce F4 a potom je to Antoním Charouz - Charouz Racing System, který se stará o jezdce F3 a F2. Spoluprací US Racing a CHRS se vytváří prostředí, ve kterém úspěšní a talentovaní jezdci mohou postoupit z F4 až před brány F1. Před několika dny byla na tiskové konferenci Sauber Junior teamu, která se konala v pražské Praga aréně i za účasti Ralfa Schumachera, představena kompletní jezdecká sestava, a to včetně Romana Staňka. (Video z tiskovky zde) Roman tak má před sebou sezonu, která může odstartovat další etapu jeho závodnické kariéry. Týmové zázemí k tomu bude mít jedno z nejlepších, které jsou v současné době vůbec k dispozici. Týmy Ralfa Scumachera a Antonína Charouze patří v oblasti formulového závodění (F4 až F2) k absolutní špičce. 


Roman Staněk při nedávných testech s F4 v Barceloně


Ralf Schumacher a Antonín Charouz v Praga aréně


Roman Staněk při tiskové konferenci v Praga aréně


 


icon Vráťa Ondráček icon 19.12.2018, 22:08 icon 1105x icon 0x

Galerie k článku (4)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

TV SPORT 5 a vrcholový karting ...

TV SPORT 5 a vrcholový karting ...

Televizní kanál SPORT 5 je dnes jediným českým tv kanálem, který přebírá od CIK-FIA záznamy z...

icon Sport5 / V.Ondráček icon 20.6.2019, 22:12 icon 278x icon 0x

Mistři Evropy kategorií KZ a KZ2 2019 ...

Mistři Evropy kategorií KZ a KZ2 2019 ...

V italském Sarnu se o minulém víkendu (15.-16.6.2019) jel druhý a závěrečný závod seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy...

icon Vráťa Ondráček icon 19.6.2019, 23:05 icon 195x icon 0x

Nová motokárová dráha na Slovensku ...

Nová motokárová dráha na Slovensku ...

Slovenský karting (snad i český) se může už definitivně těšit na novou motokárovou dráhu. Hned vedle známého závodního okruhu...

icon SKR / V.Ondráček icon 19.6.2019, 5:30 icon 184x icon 0x