English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Roman Staněk končí s kartingem ...

Roman Staněk končí s kartingem ...

Již je definitivně potvrzeno, že český karting opouští motokárový reprezentant Roman Staněk. Roman byl továrním jezdcem Kosmicu, takže stájovým kolegou současného světového šampiona Patrika Hájka. Od svého vstupu do motokárového prostředí dosahoval skvělých výsledků a zdálo se, že by se právě on mohl v nadcházejících letech stát "českým nástupcem" Patrika Hájka. I sám Patrik se na výkonnosti Romana podílel svým koučinkem. Letos dokonce první závod seriálu ME v kategorii OK vyhrál. Roman sice postupuje o stupínek výš ve světě motorsportu, ale český karting tím přichází o vynikajícího zástupce ve světovém kartingu. Spolupráce Romana Staňka a Patrika Hájka bude ovšem pokračovat dál.

Roman Staněk se společně se svým otcem rozhodli ukončit motokárovou kariéru a vstoupit do seriálu Formule 4. Tomuto rozhodnutí předcházelo nedávné testování s vozem F4 na okruhu v Barceloně, kde dosahoval Roman velice slušných a slibných časů.

Roman Staněk se stal členem "Sauber Junior teamu" a jako jediný český jezdec tohoto týmu bude startovat s F4 v německém a italském šampionátu. O "Sauber Junior team" se v současné době starají tři osobnosti. Jsou to Ralf Schumacher a Gerhard Ungar - US Racing, kteří mají na starosti jezdce F4 a potom je to Antoním Charouz - Charouz Racing System, který se stará o jezdce F3 a F2. Spoluprací US Racing a CHRS se vytváří prostředí, ve kterém úspěšní a talentovaní jezdci mohou postoupit z F4 až před brány F1. Před několika dny byla na tiskové konferenci Sauber Junior teamu, která se konala v pražské Praga aréně i za účasti Ralfa Schumachera, představena kompletní jezdecká sestava, a to včetně Romana Staňka. (Video z tiskovky zde) Roman tak má před sebou sezonu, která může odstartovat další etapu jeho závodnické kariéry. Týmové zázemí k tomu bude mít jedno z nejlepších, které jsou v současné době vůbec k dispozici. Týmy Ralfa Scumachera a Antonína Charouze patří v oblasti formulového závodění (F4 až F2) k absolutní špičce. 


Roman Staněk při nedávných testech s F4 v Barceloně


Ralf Schumacher a Antonín Charouz v Praga aréně


Roman Staněk při tiskové konferenci v Praga aréně


 


icon Vráťa Ondráček icon 19.12.2018, 22:08 icon 579x icon 0x

Galerie k článku (4)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior je jeden z mála českých motokáristů, který se začíná postupně prosazovat v závodech formulových vozů. V roce...

icon Vráťa Ondráček icon 21.1.2019, 22:05 icon 185x icon 0x

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Autoklub ČR - Komise kartingu dnes zveřejnila informace k výběrovému řízení na jednoho povoleného účastníka pro seriál CIK-FIA...

icon Vráťa Ondráček / AČR icon 14.1.2019, 16:06 icon 296x icon 0x

Český a slovenský "Rental karting" ...

Český a slovenský

Opět vám přinášíme pár informací týkajících se českých a slovenských týmů, které se...

icon Vráťa Ondráček / Z.O. icon 10.1.2019, 22:16 icon 397x icon 0x