English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Roman Staněk odletěl do Dubaje ...

Roman Staněk odletěl do Dubaje ...

Ještě loni patřil Roman Staněk k největším nadějím českého motokárového sportu. Pod odborným dohledem Patrika Hájka se vypracoval na jednoho z nejlepších motokárových  jezdců v Evropě. Od letošní sezóny je ale všechno jinak. Před několika dny patnáctiletý borec podepsal smlouvu a "přesedlal" do německé Formule 4, kde bude hájit barvy Sauber Junior Teamu by US Racing-Charouz. Zúčastnit by se měl i několika závodů italské F4.

Než začne hlavní sezóna, Roman toho má samozřejmě ještě hodně před sebou. Už v neděli 24.2. 2019 odletěl do Dubaje, kde se zúčastní posledního závodu F4 UAE. V pondělí 25.2. 2019 měl Roman patnácté narozeniny. Vypadá to tedy, že na nějakou bujarou oslavu patnáctých narozenin nebyl ani čas. "Tyhle věci jdou teď stranou. Na závody jsem se poctivě připravoval, jak fyzicky, tak na simulátoru,"  odpovídá Roman. Pro někoho je možná až neuvěřitelné, že kluk v tomto věku může mít naprosto jasno, co v životě chce. Jeho snem je Formule 1 a je ochoten tomu obětovat hodně, včetně osobního života.

V Dubaji by měl Roman ukázat, co v něm je. "Trošku nervózní jsem, ale je to taková přirozená nervozita. Moc to ale neřeším, budu se stoprocentně soustředit na závody," pokyvuje hlavou Roman. Faktem je, že četná vítězství v motokárách jsou jistě fajn, ale formule je přeci jen něco jiného. Podle odborníků přitom Roman patří k největším talentům, kteří se momentálně prohánějí po evropském kontinentuV týmu Antonína Charouze a Ralfa Schumachera ve Formuli 4 bude mít na co navazovat. Vždyť Lirim Zendeli, který letos přešel v rámci Sauber Junior Teamu do Formule 3, získal loni v německé F4 titul šampióna. Roman by coby člen Sauber Academy rád šel v jeho stopách. 


icon SPY / V.Ondráček icon 27.2.2019, 20:53 icon 298x icon 0x

Galerie k článku (3)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Výsledky ME OK a OKJ - Genk ...

Výsledky ME OK a OKJ - Genk ...

Jak jsem již psal v minulém článku, finálové drama na Mistrovství Evropy v belgickém Genku se tentokrát obešlo bez české...

icon Vráťa Ondráček icon 21.5.2019, 16:23 icon 56x icon 0x

CIK-FIA ME OK a OK J - Genk ....

CIK-FIA ME OK a OK J - Genk ....

Genk – 19.5.2019 Celý sobotní program na Mistrovství Evropy motokár kategorií OK a OK Junior v belgickém Genku, naplnily bodovací...

icon Marcela Fofová icon 19.5.2019, 13:14 icon 133x icon 0x

Mistrovství Evropy OK + OKJ - Genk ...

Mistrovství Evropy OK + OKJ - Genk ...

O nadcházejícím víkendu se pojede v belgickém Genku druhý závod čtyřdílného seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy...

icon Vráťa Ondráček icon 16.5.2019, 21:14 icon 101x icon 0x