English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Rotax Max Challenge Grand Finals 2018 - Brazílie

Rotax Max Challenge Grand Finals 2018 -  Brazílie

V sobotu 1. prosince vyvrcholil po týdnu intenzivního a vzrušujícího závodního klání 19. ročník Rotax MAX Challenge Grand Finals v Brazílii. Tento světový závod se poprvé v historii konal na půdě Jižní Ameriky, na trati Circuit International Paladino v Conde dlouhé 1.280 metrů. Sešlo se zde 360 jezdců z 55 zemí celého světa, aby změřili své síly a bojovali a zisk prestižního ocenění vítěze Rotax GF 2018.

V každé kategorii startovalo 72 jezdců, ale pouze 36 z nich se kvalifikovalo do finále. Z pěti českých motokáristů, kteří se do finále probojovali, se nejlépe umístil Petr Běžel v kategorii Senior. Petr byl ve skvělé formě a po celý týden se mu opravdu dařilo. Měl velkou šanci zabojovat o ten nejvyšší post, když do finále postupoval jako druhý nejlepší a startoval z první řady ! Nakonec z toho bylo sedmé místo, což je krásný výsledek a skvělý výkon, přestože pro Petra byl možná trochu zklamáním… Ve stejné kategorii startoval i Sebastien Belhocine, který skončil jako 23.

Ve třídě DD2 hájili české barvy tři jezdci: Jakub Běžel sice postoupil jako 26. a ze třinácté řady na startu finálové jízdy se na své dva české kolegy, Jana Malečka v sedmé a Zdenka Oštádala v deváté řadě, díval zezadu, ale zabojoval a v cíli si dojel pro krásné 8. místo ! Honza Maleček ani Zdeněk Oštádal bohužel finále nedokončili. Oba dva české motokáristy vyrazil z trati jeden stejný italský soupeř. Byla to obrovská škoda, co na to říci… bohužel i takové okamžiky jsou součástí závodů.

 

Toto jsou jména vítězů GF 2018:

Micro MAX: Brent Crews, USA

Mini MAX: Farin Megger, Německo

Junior MAX: Robert de Haan, Holandsko

Senior MAX: Senna van Walstijn, Holandsko

Masters DD2: Cristiano Morgado, Jižní Afrika

DD2: Besancenez Paolo, Francie

 

V každém případě naši kluci v Brazílii ukázali, že ke světové motokárové špičce rozhodně patří!!! Všem děkuji za skvělou reprezentaci a doufám, že se jim podaří kvalifikovat se i pro příští  20. ročník Grand Finals, který se pojede koncem října 2019 na trati Circuito Internazionale Napoli v italském Sarnu.

 

Milena Šimáková

MS KART s.r.o. - Distributor Rotax v ČR

 

Zde je pár fotografií od účastníků závodu 


icon M.Šimáková / V.O. icon 3.12.2018, 14:20 icon 464x icon 0x

Galerie k článku (20)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Roman Staněk skvěle na Nurburgringu ...

Roman Staněk skvěle na Nurburgringu ...

Německý sedmidílný šampionát ADAC F4 pokračoval 5. závodem na německém Nurburgringu o minulém víkendu. Na startu byl i...

icon Vráťa Ondráček icon 20.8.2019, 5:15 icon 125x icon 0x

5. závod MČR v kartingu - Cheb ...

5. závod MČR v kartingu - Cheb ...

Domácí šampionát v kartingu se dostává do závěrečné fáze a před sebou má již poslední 6. závod, který se...

icon Vráťa Ondráček icon 20.8.2019, 5:07 icon 154x icon 0x

GP Superkarts 2019 - Assen - sobota, neděle ...

GP Superkarts 2019 - Assen - sobota, neděle ...

Assen - 17.-18.8.2019 Superkarty měly v sobotu na programu 2 závodní jízdy. Obě závodní jízdy se jely na mokré trati, s tím...

icon M. Fofová icon 19.8.2019, 8:04 icon 157x icon 0x