English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Startovní listina 24. Winter Cupu 2019 ...

Startovní listina 24. Winter Cupu 2019 ...

Blíží se  víkend (15. - 17.2.2019), který z kartingového pohledu bude jednoznačně patřit prestižnímu Winter Cupu v italském Lonátu. Tentokrát se pojede již jako 24. ročník. Mezi jezdci a týmy je o start v tomto podniku veliký zájem, což potvrzuje  předstartovní listina (305 přihlášených). Závod je vypsán pro klasické mistrovské kategorie - KZ2, OK, OK Junior a Mini (Mini ROK).

 

 

V kategorii KZ2 je přihlášeno celkem 95 jezdců a ve jmenovitém seznamu je celá řada špičkových jezdců. Například Bas Lammers, Anthony Abbasse, Marco Ardigo, De Conto Paolo, Piccini Alessio, Jeremy Iglesias, Vigano Matteo, Kremers Marijn a další. Chybí jméno světového šampiona Patrika Hájka. Z českých motokáristů by se měli závodu zúčastnit:

- Tlustý Alex - Jiří Tlustý - BirelART / TM / Bridgestone

- Kadlčák Jakub - Jiří Doubek - Kosmic / TM / Bridgestone

 

V kategorii OK je přihlášeno 67 jezdců. I zde je v seznamu celá řada zvučných jmen této kategorie. Například Travisanutto Lorenzo, Montoya Sebastian, Coluccio Luigi, Bortoleto Gabriel, Patterson Dexter, Hiltbrand Pedro, Schumacher David a další. Český karting budou zastupovat:

- Knopp Josef - TB Racing Team - Kart Republic / IAME / Bridgestone

- Belhocine Sebastien - KR Motorsport - Kart Republic / IAME / Bridgestone

 

V kategorii OK Junior je do závodu přihlášeno 90 jezdců. V této kategorii veliká spousta mladých jezdců startuje pod hlavičkou špičkových týmů, jako jsou Ricky Flynn Motorsport, KR Motorsport, Rosberg racing Academy, RS Schumacher racing Team, CRG S.P.A., Kosmic Racing Deparment a další. České barvy bude hájit :

- Bečička Jiří - Tlustý Jiří - Exprit / Vortex / VEGA

 

Kategorie Mini ROK má ve startovní listině 53 jezdců. I v této dětské kategorii spousta jezdců startuje v továrních týmech a nebo v týmech s tovární podporou. V této kategorii startuje také jediný slovenský jezdec Málek Lukáš - AV Racing. Na startu v této kategorii by se měl objevit syn Alexandra Wurze ( bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz 24 H Le Mans) Oscar Wurz. Druhý syn Charlie Wurz startuje v kategorii OK Junior. Český karting nemá v této kategorii svého zástupce.  


icon Vráťa Ondráček icon 4.2.2019, 22:15 icon 245x icon 0x

Galerie k článku (1)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Zlatý Volant - motokáry vyhrál Patrik Hájek ...

Zlatý Volant - motokáry vyhrál Patrik Hájek ...

Včera večer se v Artdistrict Pragovka (pražské Vysočany) konal další , již 42. ročník motoristické ankety Zlatý...

icon Vráťa Ondráček icon 21.2.2019, 21:51 icon 39x icon 0x

Roman Staněk jezdcem Sauber Junior teamu ..

Roman Staněk jezdcem Sauber Junior teamu ..

Tak je to již jisté a vše potvrzeno. Ještě vloni úspěšný český motokárista Roman Staněk podepsal smlouvu a je jezdeckým členem...

icon CHRS / V.Ondráček icon 19.2.2019, 21:45 icon 226x icon 0x

Zlatý volant 2018 ... motokáry ..

Zlatý volant 2018 ... motokáry ..

Už zítra (středa 20.2.2019) se uskuteční galavečer, na kterém budou vyhlášeny výsledky známé motoristické ankety Zlatý...

icon Vráťa Ondráček icon 19.2.2019, 21:19 icon 93x icon 0x