English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

TZ - Czech Rental Kart Championship 2018 ...

TZ - Czech Rental Kart Championship 2018 ...

Tisková zpráva CRKC


Během víkendu 13. - 15. dubna 2018 se na pražské trati KartPlanet uskutečnil první ročník CRKC - Czech Rental Kart Championship. Tohoto mistroství se zúčastnilo celkem 43 jezdců z 9 států (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, USA). 

Z České republiky odstartovalo 16 závodníků a mezi největší domací favority patřili zkušení a rychlí rental katingoví jezdci Zdeněk Ošťádal, Matěj Vrána a Lukáš Englický. Slovensko mohlo vkládat naděje do mladého Simona Suchovského.

Ze zahraničí přijela velmi zvučná jména, která v jejich zemích diktují tempo nejen v rental kartingu. Jmenovitě to jsou Thom Van Dijk (Niz), Andy Gaban (Bel), Ed White, Lee Hacket (oba VB), Patrick Thiele (Něm), Adrian Janecskó, András Gaál (oba Maď).

CRKC je zároveň také oficiální národní kvalifikací na KWC - Kart World Championship, takže vítěz vybojoval volný tiket na tento světový šampionát, který se bude konat koncem července v polském Szczecine na trati Silver Hotel & Gokart Center. Do Polska se vydá také česká výprava, konkrétně to jsou jezdci z týmu DDS Racing – Dominik Šurýn, Tomáš Cagaš a Lukáš Englický.

Teď už ale pojďme na průběh CRKC. Přímo na trati v Praze se postaral o výbornou atmosféru komentátor Pavel Paseka, který zároveň propůjčil hlas i do živého vysílání, které bylo po celý víkend ke shlédnutí na Facebooku KartPlanet.

Víkend se skládal ze 4 základních rozjížděk, které byly rozděleny do 5 skupin po 9 jezdcích. Každá rozjížďka obsahovala hotlap kvalifikaci a 20 minutový závod, během kterého museli jezdci udělat jeden povinný pitstop.

Po základních rozjížďkách byl v průběžném pořadí první András Gaál (Maď), druhý Lee Hacket a třetí Adrian Janecskó. Do semifinále se probojovalo celkem 27 nejlepších jezdců, z toho bylo 13 jezdců z ČR.

Semifinále se skládalo ze tří skupin po 9 jezdcích. Zejména třetí semifinále bylo neskutečně vyrovnané a zajímavé až do samého závěru. Byla tam spousta předjížděcích manévrů a závodních incidentů. V jednotlivých semifinálových jízdách si připsali vítězství Matěj Vrána, Adrián Janecskó a Thom van Dijk.

Video – Semifinále C (iframe):

Do závěrečného finále, které bylo ohodnoceno dvojnásobným počtem bodů, se probojovalo 9 nejlepších jezdců - Thom van Dijk, Adrián Janecskó, Matěj Vrána, Lee Hacket, Zdeněk Ošťádal, Simon Suchovský, Lukáš Englický, Patrick Thiele a Ed White.

Video – Rozhovory před finále (iframe):

Pořadí na startu finále určila 5 minutová kvalifikace, po které nás čekal 30 minutový závod, během kterého museli jezdci udělat dva povinné pitstopy, takže správně zvolená strategie byla ještě důležitější. Ve finále vybojoval vítězství stylem start-cíl Ed White. Důležitý byl ale zejména souboj o druhé místo, jelikož Adrián Janecsko a Zdeněk Ošťádal soupeřili o celkové vítězství v bodové klasifikaci CRKC: Adrian Janecsko nakonec ubránil svoji pozici a stal se tak prvním šampionem CRKC: Druhé místo obsadil Zdeněk Ošťádal a třetí skončil po výborném finále Ed White.

Nejlepším juniorem (do 20 let) se stal český jezdec Zdeněk Ošťádal, titul nejlepšího seniora (nad40 let) získal Krisztián Barna z Maďarska, nejlepší ženou víkendu byla Edyta Paeczka z Polska a cenu Fair Play obdržel za velmi férové chování na trati Lee Hacket z Velké Británie.

Celý víkend se velmi vydařil, panovalo krásné počasí a bylo k vidění kvalitní a vyrovnané závodění. Všichni se již těšíme na další ročník CRKC 2019. Podle ohlasů dorazí ještě více zahraničních jezdců z celosvětové špičky rental kartingu.

Autor tiskové zprávy Dominik Šurýn 


icon CRKC Šurýn / V.O. icon 20.4.2018, 21:15 icon 301x icon 0x

Galerie k článku (4)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior - Formule Renault ...

Petr Ptáček junior je jeden z mála českých motokáristů, který se začíná postupně prosazovat v závodech formulových vozů. V roce...

icon Vráťa Ondráček icon 21.1.2019, 22:05 icon 185x icon 0x

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Pro zájemce o CIK-FIA Academy Trophy 2019 ...

Autoklub ČR - Komise kartingu dnes zveřejnila informace k výběrovému řízení na jednoho povoleného účastníka pro seriál CIK-FIA...

icon Vráťa Ondráček / AČR icon 14.1.2019, 16:06 icon 296x icon 0x

Český a slovenský "Rental karting" ...

Český a slovenský

Opět vám přinášíme pár informací týkajících se českých a slovenských týmů, které se...

icon Vráťa Ondráček / Z.O. icon 10.1.2019, 22:16 icon 398x icon 0x