English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Níže přinášíme Press Release o účasti závodníka Zdenka Chovance z teamu Cabo do Mundo Kart Team v druhém kole na mistrovství Portugalska v kartingu, které se konalo ve dnech 12. - 14. dubna na Kartodromu ve Fátimě.

 

 


Mladý závodník teamu Cabo do Mundo Kart získal 3. místo v kategorii X30 Seniorů

Zdenek Chovanec na stupni vítězů na portugalském mistrovství v kartingu

Potom, co v zahajovacím závodu vystoupil Zdenek Chovanec na žebříček vítězů v Bombarralu, se vrátil, aby se zúčastnil druhého kola portugalského mistrovství v kartingu, které se uskutečnilo tento víkend na kartodromu ve Fátimě. Mladý venezuelský závodník českého původu, který působí ve světě kartingu teprve svou druhou sezónu, obsadil ve finále třetí místo závodu s vysokou úrovní a udržel se mezi špičkami závodníků obtížné kategorie X30 Seniorů.

Druhým místem získaným na startu šampionátu na okruhu v Bombarral, potvrdil Zdenek Chovanec svou hodnotu, kterou přispívá do závodního teamu v kategorii X30 Seniorů v Portugalsku. Tento víkend čtrnáctiletý závodník opět předvedl svůj přirozený talent na trati na kartodromu ve Fátimě, kterou neznal a během finále dosáhl několik pozic, na které startoval z osmého místa. S velikým odhodláním dokončil závod Zdenek Chovanec na třetím místě a stal se jediným závodníkem, který se umístil na předních třech místech v prvních dvou závodech tohoto roku.

,,Závodní trať jsem neznal a skutečnost, že během kvalifikačních kol pršelo, vše jen ztěžovalo,” řekl mladý venezuelský závodník, který žil v České republice až do loňského roku než se odstěhoval do Portugalska.,,Finále jsem odstartoval dobře a podařilo se mi brzy dostihnout několik závodníků. Došlo mi, že jedu rychle a že je velká možnost být jedním z prvních, což se naštěstí podařilo. S mými výsledky jsem velice spokojen, protože jsem s touto sportovní disciplínou začal teprve loňský rok a tato kategorie je pro mě nová, navíc se silnými a zkušenými soupeři. Teď také přemýšlím o mistrovství ve Španělsku a dalším okruhu, který pro mě bude absolutní novinkou”, dodal Zdenek Chovanec, závodník sponzorovaný Advantage Cars, CorePlus e Alwaysonroud, který je součástí programu Skywalker Young Guns bývalého portugalského závodníka Formule 1 Tiaga Monteira.

Po velkých úspěších v Portugalsku, bude Zdenek Chovanec pokračovat na mistrovství kartingu ve Španělsku, kde se bude druhý závod sezóny odehrávat ve dnech 26. a 28. dubna na trati Recas v okolí Madridu.
 


icon Vráťa Ondráček icon 22.4.2019, 21:48 icon 177x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

CIK-FIA ME OK a OK J - Genk ....

CIK-FIA ME OK a OK J - Genk ....

Genk – 19.5.2019 Celý sobotní program na Mistrovství Evropy motokár kategorií OK a OK Junior v belgickém Genku, naplnily bodovací...

icon Marcela Fofová icon 19.5.2019, 13:14 icon 67x icon 0x

Mistrovství Evropy OK + OKJ - Genk ...

Mistrovství Evropy OK + OKJ - Genk ...

O nadcházejícím víkendu se pojede v belgickém Genku druhý závod čtyřdílného seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy...

icon Vráťa Ondráček icon 16.5.2019, 21:14 icon 89x icon 0x

Petr Ptáček na stupních vítězů ...

Petr Ptáček na stupních vítězů ...

Na anglickém Silverstonu se jel o tomto víkendu (10. - 12.5.2019) druhý závod seriálu Formula Renault Eurocup 2019. Opět byl na startu český...

icon Vráťa Ondráček icon 13.5.2019, 19:29 icon 155x icon 0x