English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Níže přinášíme Press Release o účasti závodníka Zdenka Chovance z teamu Cabo do Mundo Kart Team v druhém kole na mistrovství Portugalska v kartingu, které se konalo ve dnech 12. - 14. dubna na Kartodromu ve Fátimě.

 

 


Mladý závodník teamu Cabo do Mundo Kart získal 3. místo v kategorii X30 Seniorů

Zdenek Chovanec na stupni vítězů na portugalském mistrovství v kartingu

Potom, co v zahajovacím závodu vystoupil Zdenek Chovanec na žebříček vítězů v Bombarralu, se vrátil, aby se zúčastnil druhého kola portugalského mistrovství v kartingu, které se uskutečnilo tento víkend na kartodromu ve Fátimě. Mladý venezuelský závodník českého původu, který působí ve světě kartingu teprve svou druhou sezónu, obsadil ve finále třetí místo závodu s vysokou úrovní a udržel se mezi špičkami závodníků obtížné kategorie X30 Seniorů.

Druhým místem získaným na startu šampionátu na okruhu v Bombarral, potvrdil Zdenek Chovanec svou hodnotu, kterou přispívá do závodního teamu v kategorii X30 Seniorů v Portugalsku. Tento víkend čtrnáctiletý závodník opět předvedl svůj přirozený talent na trati na kartodromu ve Fátimě, kterou neznal a během finále dosáhl několik pozic, na které startoval z osmého místa. S velikým odhodláním dokončil závod Zdenek Chovanec na třetím místě a stal se jediným závodníkem, který se umístil na předních třech místech v prvních dvou závodech tohoto roku.

,,Závodní trať jsem neznal a skutečnost, že během kvalifikačních kol pršelo, vše jen ztěžovalo,” řekl mladý venezuelský závodník, který žil v České republice až do loňského roku než se odstěhoval do Portugalska.,,Finále jsem odstartoval dobře a podařilo se mi brzy dostihnout několik závodníků. Došlo mi, že jedu rychle a že je velká možnost být jedním z prvních, což se naštěstí podařilo. S mými výsledky jsem velice spokojen, protože jsem s touto sportovní disciplínou začal teprve loňský rok a tato kategorie je pro mě nová, navíc se silnými a zkušenými soupeři. Teď také přemýšlím o mistrovství ve Španělsku a dalším okruhu, který pro mě bude absolutní novinkou”, dodal Zdenek Chovanec, závodník sponzorovaný Advantage Cars, CorePlus e Alwaysonroud, který je součástí programu Skywalker Young Guns bývalého portugalského závodníka Formule 1 Tiaga Monteira.

Po velkých úspěších v Portugalsku, bude Zdenek Chovanec pokračovat na mistrovství kartingu ve Španělsku, kde se bude druhý závod sezóny odehrávat ve dnech 26. a 28. dubna na trati Recas v okolí Madridu.
 


icon Vráťa Ondráček icon 22.4.2019, 21:48 icon 258x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

4. závod DAI TROPHY 2019 - Wackersdorf ...

4. závod DAI TROPHY 2019 - Wackersdorf ...

Na známé motokárové dráze v německém Wackersdorfu se jel o víkendu 6.7.2019  čtvrtý závod seriálu DAI Trophy 2019. U...

icon Vráťa Ondráček icon 16.7.2019, 23:09 icon 118x icon 0x

4. závod CIK - FIA ME OK a OK Junior ...

4. závod CIK - FIA ME OK a OK Junior ...

Ve francouzském Le Mans se o nadcházejícím víkendu pojede 4. a poslední závod seriálu CIK - FIA Mistrovství Evropy motokár...

icon Vráťa Ondráček icon 15.7.2019, 22:23 icon 48x icon 0x

Německý šampionát DKM - 3. závod - Kerpen ...

Německý šampionát DKM - 3. závod - Kerpen ...

V německém Kerpenu, domácím areálu Schumacherů, se o minulém víkendu (12.  - 14.7.2019) jel třetí závod pětidílného...

icon Vráťa Ondráček icon 15.7.2019, 21:17 icon 132x icon 0x