English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Zdenek Chovanec na mistrovství Portugalska ...

Níže přinášíme Press Release o účasti závodníka Zdenka Chovance z teamu Cabo do Mundo Kart Team v druhém kole na mistrovství Portugalska v kartingu, které se konalo ve dnech 12. - 14. dubna na Kartodromu ve Fátimě.

 

 


Mladý závodník teamu Cabo do Mundo Kart získal 3. místo v kategorii X30 Seniorů

Zdenek Chovanec na stupni vítězů na portugalském mistrovství v kartingu

Potom, co v zahajovacím závodu vystoupil Zdenek Chovanec na žebříček vítězů v Bombarralu, se vrátil, aby se zúčastnil druhého kola portugalského mistrovství v kartingu, které se uskutečnilo tento víkend na kartodromu ve Fátimě. Mladý venezuelský závodník českého původu, který působí ve světě kartingu teprve svou druhou sezónu, obsadil ve finále třetí místo závodu s vysokou úrovní a udržel se mezi špičkami závodníků obtížné kategorie X30 Seniorů.

Druhým místem získaným na startu šampionátu na okruhu v Bombarral, potvrdil Zdenek Chovanec svou hodnotu, kterou přispívá do závodního teamu v kategorii X30 Seniorů v Portugalsku. Tento víkend čtrnáctiletý závodník opět předvedl svůj přirozený talent na trati na kartodromu ve Fátimě, kterou neznal a během finále dosáhl několik pozic, na které startoval z osmého místa. S velikým odhodláním dokončil závod Zdenek Chovanec na třetím místě a stal se jediným závodníkem, který se umístil na předních třech místech v prvních dvou závodech tohoto roku.

,,Závodní trať jsem neznal a skutečnost, že během kvalifikačních kol pršelo, vše jen ztěžovalo,” řekl mladý venezuelský závodník, který žil v České republice až do loňského roku než se odstěhoval do Portugalska.,,Finále jsem odstartoval dobře a podařilo se mi brzy dostihnout několik závodníků. Došlo mi, že jedu rychle a že je velká možnost být jedním z prvních, což se naštěstí podařilo. S mými výsledky jsem velice spokojen, protože jsem s touto sportovní disciplínou začal teprve loňský rok a tato kategorie je pro mě nová, navíc se silnými a zkušenými soupeři. Teď také přemýšlím o mistrovství ve Španělsku a dalším okruhu, který pro mě bude absolutní novinkou”, dodal Zdenek Chovanec, závodník sponzorovaný Advantage Cars, CorePlus e Alwaysonroud, který je součástí programu Skywalker Young Guns bývalého portugalského závodníka Formule 1 Tiaga Monteira.

Po velkých úspěších v Portugalsku, bude Zdenek Chovanec pokračovat na mistrovství kartingu ve Španělsku, kde se bude druhý závod sezóny odehrávat ve dnech 26. a 28. dubna na trati Recas v okolí Madridu.
 


icon Vráťa Ondráček icon 22.4.2019, 21:48 icon 548x icon 0x

Galerie k článku (5)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

EVOLUTION 2020 - sloučení 2. a 3. závodu ...

EVOLUTION 2020 - sloučení 2. a 3. závodu ...

Pořadatelé letošního seriálu motokárových závodů EVOLUTION 2020, který se vždy pojede na motokárové...

icon Vráťa Ondráček icon 4.6.2020, 20:08 icon 62x icon 0x

Konečně první závod v ČR po karanténě ...

Konečně první závod v ČR po karanténě ...

O nadcházejícím víkendu (29. - 31.5.2020) se uskuteční na motokárové dráze v Písku - Hradišti první...

icon Vráťa Ondráček icon 28.5.2020, 19:32 icon 215x icon 0x

Termíny závodů EVOLUTION 2020 ...

Termíny závodů EVOLUTION 2020 ...

Vzhledem k postupnému uvolňování protivirových opatření, bylo již možné začít připravovat první motokárové závody na...

icon Vráťa Ondráček icon 27.5.2020, 20:56 icon 146x icon 0x