English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

AK Moravská Třebová a PAČR 2017 ...

AK Moravská Třebová a  PAČR 2017 ...

Už dlouho není žádným veřejným tajemstvím, že známý Autoklub Moravská Třebová se potýká již delší dobu se svými organizačními problémy. Autoklub, který zásadním způsobem také ovlivnil chod motokárového sportu v ČR, stále hledá východisko z tohoto problému. Významný pořadatel motokárových seriálů Hobby Cup (2004 - 2010), KartingCup (2011 - 2014) a poslední dva roky seriálu Pohár AČR, se také uchází o pořadatelství motokárového seriálu PAČR pro rok 2017. Všichni členové v AK Moravská Třebová si uvědomují, že jestli se má jejich pořadatelství vrátit na původní dobrou úroveň, tak je nutné vyřešit vnitřní organizační záležitosti a celou atmosféru v klubu především uklidnit. Autoklub v Moravské Třebové neměl dokonce v poslední době ani svého předsedu, protože původní předseda pan Straka podal na konci léta svou rezignaci. Organizační problémy se vyhrotily známou situací kolem špatného zdravotního zabezpečení v letošním závodě PAČR v rakouském Brucku. Vina za tento problém vyústila do podoby velmi vysoké pokuty pouze pro dva členy AK Moravská Třebová. Před týdnem se v Moravské Třebové uskutečnila členská schůze, na které měl celý klub k této situaci zaujmout nějaké rozhodné stanovisko. Bylo rozhodnuto, že AK se bude dále ucházet o pořadatelství PAČR 2017 a dalším krokem jednání bylo, že se podařilo  doplnit složení řídícího výboru a také jeho schválení. Nový výkonný výbor AK Moravská Třebová má následující složení: Blaha Libor, Doležal Robert, Oštádal Zdeněk, Straka Jan, Šíp Miloslav, Šípová Marcela a Zobač Radovan. Již v tomto týdnu zasedal nový výkonný výbor AK a ten si vybral do svého vedení předsedu, kterým byl zvolen Robert Doležal. Pan Doležal byl také vybrán jako jediný zástupce AK pro vyjednávání se Svazem kartingu AČR, pro pořadatelství Poháru AČR v roce 2017. 

Doufejme, že tímto se celá situace v Autoklubu Moravská Třebová uklidní, zlepší se vztahy mezi členy AK a případné pořadatelství  seriálu se vrátí na původní dobrou úroveň. S největší pravděpodobností bude pořadatelství PAČR 2017 svěřeno AK Moravská Třebová, ale ze strany Svazu kartingu AČR bude logicky požadována na AK MT  nějakým způsobem "garance" zabezpečení dobré pořadatelské úrovně. Zajisté si všichni moc přejí, aby toto nové složení vedení AK MT zajistilo především opět dobré vztahy i v organizačním výboru Poháru AČR 2017.  


icon Vráťa Ondráček icon 17.12.2016, 13:39 icon 2178x icon 0x

Galerie k článku (0)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

1. závod Mistrovství Evropy KZ + KZ2 - Adrie ...

1. závod Mistrovství Evropy KZ + KZ2 - Adrie ...

V italské Adrii se o nadcházejícím víkendu rozjede také konečně letošní seriál FIA Mistrovství Evropy...

icon Vráťa Ondráček icon 13.8.2020, 23:19 icon 38x icon 0x

Tři české formulové naděje v letošní sezoně ...

Tři české formulové naděje v letošní sezoně ...

Jistě mnozí z vás ví, že valná většina současných pilotů Formule 1 si prožila své začátky v motokárovém sportu. U...

icon Vráťa Ondráček icon 11.8.2020, 23:50 icon 254x icon 0x

3. závod MP + MSR 2020 - Bruck - výsledky ...

3. závod MP + MSR 2020 - Bruck - výsledky ...

Společný seriál Moravského poháru a Mistrovství Slovenské republiky pokračoval o tomto víkendu (7.8. - 9.8.2020) třetím závodem na...

icon Vráťa Ondráček icon 10.8.2020, 21:43 icon 197x icon 0x